בניית אתר

בניית אתרים – למה כדאי להשקיע באתר טוב

בניית אתרים הוא תחום שהתמנף בענק בשנה האחרונה, עם משבר הקורונה שפקד את העולם. המגיפה אילצה אותנו לשנות מודלים עסקיים, להנגיש שירותים ומסחר אונליין, כי למרות שאי אפשר לצאת מהבית והחנויות סגורות, האינטרנט עובד 24/7, ונותן את הפתרון למגבלה של הריחוק החברתי.

מה שחשוב בשורה התחתונה, זה שיהיה לכם אתר מוצלח, כדי שתהיה לכם נוכחות אפקטיבית ברשת. כל האפשרויות פרושות בפניכם.  תוכלו לבנות אתר תדמית, אתר קטלוג ואתה שהוא חנות וירטואלית, המאפשרת רכישה בתשלום  והזמנת משלוח עד הבית.

לאתר האינטרנט של העסק שלכם תהיה השפעה ניכרת על הגולשים כצרכנים פוטנציאלים, ולכן, חשוב לא להתפשר, ולבנות אתר מעוצב ונוח שיעמוד בסטנדרט גבוה ברמת חווית המשתמש.

השלב הראשון בבניית אתר, בין אם מדובר באתר חנות ווירטואלית, אתר קטלוג או אתר תדמית, הוא לבחור בגורם מקצועי שמתמחה בבניית אתרים, האתר שאתם מקימים צריך לענות  על כל הציפיות ולייצג את העסק שלכם ואתכם באופן ראוי. חשוב  לזכור שישנם מקרים בהם שווה להשקיע מעט יותר על מנת לקבל תוצאה שתחזיר את ההשקעה ומעבר לזה, תביא לכם עסקאות ורווחים.

אתר אינטרנט הוא בגדר מצרך חובה כמעט לכל בעל עסק, החל מחברות גדולות ועד לפרילאנסרים, לא משנה באיזה תחום אתם עוסקים, אם אין לכם אתר, קחו בחשבון שאתם באיזה שהוא אופן נשארים מאחור.

צלם, עורך דין ואפילו שיפוצניק יתקשו לעמוד בתחרות שבחוץ ולהגיע ללקוחות חדשים ללא נוכחות ברשת, ולא תמיד הרשתות החברתיות מספיקות.

אתר אינטרנט טוב שיקודם נכון, יביא לחשיפה לעסק שלכם, יזמין אליכם לקוחות חדשים, ייתן מענה לקהל הלקוחות הקיימים שלכם, וישפר את חווית השירות של העסק.

בניית אתרים באופן הנכון – על מה חשוב לתת דגש

תהליך בניית אתרים נעשה במספר שלבים, וכל שלב מצריך התייחסות והשקעה.

שלב ראשון – עיצוב האתר: ברמה הוויזואלית, לעיצוב האתר יש חשיבות רבה מבחינה שיווקית וגם באופן כללי .

מחקרים רבים הוכיחו שקהל הגולשים – לקוחות הקצה, פונים לאינטרנט על מנת לחפש שירות או מוצר, וגם כדי לעשות השוואת מחירים. כמו כן,  נמצא כי גולשים נוטשים מהר אתרים שאינם מזמינים ונעימים מבחינת עיצוב וחווית משתמש.

אתר טוב הוא אתר מעוצב שמכיל מידע מעניין ורלוונטי לגולשים, וכאמור, חשוב מאוד שיהיה נוח לגלישה ולביצוע פעולות.

לא כדאי לקחת סיכון ולהתרכז בחיסכון כספי בפרויקט כזה.  אפילו אם הגעתם להוצאה שמצריכה מעט מאמץ, חשוב לזכור שבניית אתר כמו שצריך, בלי לעגל פינות, זה  לחלוטין חלק מההשקעה שלכם במיתוג העסק, וכאשר המיתוג טוב ומוצלח גם ברשת, יגיעו אל העסק שלכם גולשים רבים שתוכלו להמיר ללקוחות משלמים, והסיכוי שתחזירו את ההשקעה הוא גבוה מאוד.

עשה זאת בעצמך -בניית אתר בוורדפרס או ב- WIX

וויקס ו-וורדפרס הן שתי מערכות חינמיות לבניית אתרים. אבל יש ביניהן הבדלים. וויקס היא פלטפורמה של קוד סגור, זאת לעומת וורדפרס שהיא פלטפורמה  המבוססת על קוד פתוח.

מה זה אומר בפועל? שוורדפרס היא מערכת נוחה יותר, מתקדמת יותר וטובה יותר למשתמש. בין אם אתם מעוניינים לבנות את האתר בעצמכם, או להפקיד את העבודה בידיים של גורם מקצועי .  ובכל זאת סיכמנו בקצרה את ההבדלים בין שתי המערכות:

וויקס היא האופציה הזולה והפשוטה יותר לטווח הקצר, מצריכה פחות זמן להקמת אתר, מציעה כמות סבירה של ערכות נושא חינמיות, תמיכה טכנית וניהול פשוט יחסית אך מוגבלים מאוד לשימוש ולא מתאימים לעסק שרוצה אתר מתקדם שיהיה מותאם למובייל לצורך העניין, או יאפשר רכישה ותשלום באופן נוח, עם אפשרו להתרחב ולהשתכלל בהמשך ופרט חשוב נוסף אתר וויקס לא שייך לכם.

לעומת זאת, וורדפרס מצריכה חקירה ולמידה, ומציעה חסכון כספי לטווח הרחוק. וורדפרס היא מערכת גמישה שמאפשרת גרסת אתר מותאמת לכל מכשירי המובייל – דבר חשוב ביותר,  חופשית לפיתוח האתר ללא תלות באחסון כלשהו, האתר נשאר בבעלותכם, וגם אם קצת תתקשו יש אינספור מדריכים באינטרנט, או בוני אתרים המציעים תמיכה טכנית.

 

 

דילוג לתוכן